Historie firmy

1998 ... 2008

Založení společnosti OLEX-PRAHA s.r.o., se datuje do  srpna roku 1998.

První dekádu své existence se společnost zabývala správou nemovitosti a exportem a importem průmyslových výrobků do/z Ukrajiny a Ruska.

2008 ... 2022

prosinec 2009: Aktivní vstup do oblasti textilu, který odstartoval převzetím zavedené šicí dílny s provozovnou na severní Moravě od společnosti Autokredit s.r.o. a navázáním na dlouholetou tradici výroby pracovních oděvu a profesní konfekce. V době převzetí, tento podnik se potýkal s problémem nadbytečných výrobních kapacit, který v době finanční krize vyústil k zastavení výroby, a problémy se splacením závazků mezd a pod.

2010: restrukturalizace podnikových procesů, výrobních kapacit, prodej nadbytečného majetku, finanční stabilizace výrobní části podniku.
Roční obrat firmy poprvé dosáhl částky 10 mln.Kč. Počet zaměstnanců se stabilizoval na 20 lidech.

2011: v tomto roce firma OLEX-PRAHA převzala pražský velkoobchod s textilní metráží společnosti NORDTEX CZECH s.r.o. a tím prohloubila svou angažovanost v textilním odvětví. V moment převzetí velkoobchod sčítal 4 stálé zaměstnance a 27 sortimentních bodů (plátna a kepry). 

2012: Rozvoj velkoobchodu: stály sortiment tkanin již tvoří 45 položek, skladové zásoby poprvé přesáhli 100.000 metrů tkanin, celkový počet zaměstnanců je 24 a celkový obrat přes 25 mln.Kč

2013: stály sortiment tkanin překročil 50 položek, skladové zásoby poprvé dosáhli 150.000 metrů tkanin, a celkový obrat 35 mln.Kč

2014: Navyšujeme a rozšiřujeme:  skladové zásoby poprvé dosáhli 170.000 metrů tkanin, rozšířili jsme sortiment o tkaniny do hotelového odvětví

2015: v tomto roce společnost výrazně investovala do obou divizí, byly pořízeny vlastní výrobní prostory ve Svobodných Heřmanicích okres Bruntál. 
Centrální sklad v Praze - Modřanech přestěhoval do nových, výrazně větších prostor, které dovolili rozšiřovat sortiment tkanin.
Na konci roku jsme již evidovali 145 skladových položek metráže v našem velkoobchodu.

2016: společnost pokračuje v rozšíření nabídky tkanin a navazujících služeb. Pořídili jsme převíjecí stroj a regálové systémy. Tyto investice dovolili nám nabídnout novou službu pro menší zakázky: odvíjení metráže na míru. Rozšířili jsme nabídku tkanin o dalších 100 produktů na 250 sortimentních bodů.

2017: v tomto roce stály sortiment tkanin poprvé překročil 400 položek, a skladové zásoby 500.000 metrů tkanin.

2018: založen on-line portál www.olex.cz pro velkoobchodní odběratele

2019: v tomto roce stály sortiment tkanin poprvé překročil 500 položek, na on-line portálu www.olex.cz přidána možnost objednávek pro maloobchodní odběratele, pokračujeme v digitalizaci výrobních a logistických procesů

2020: Ve velkoobchodní části nabízíme přes 500 druhů tkanin skladem. Zavadíme nové logistické a marketingové postupy, rozvíjíme webové služby. Dovážíme výrobky z šestí zemi Evropy a Asie. Náš sortiment pokrývá řadů odvětví, od hotelnictví a zdravotnictví až po technické textilie
v období první vlny koronovírové pandemie (Březen 2020) dodali jsme materiál pro výrobu vice než 8 milionů bavlněných roušek

2021: Uprostřed pandemie společnost OLEX-PRAHA, zaměstnává tým 16 osob a spolupracovníků.
Předchozí pandemický rok ukázal, že rozhodnuti o maximální diverzifikaci produktů bylo správné, a že nehledě na krizi v oborech HORECA (Hotely, Restaurace, Cathering) a nedostatečného financování v oboru zdravotnictví, firma pokračuje v intenzivním rozvoji.  V lednu jsme investovali do nových logistických kapacit, a v následujících měsících jsme investovali hodně času do rozvoje e-commerce.
Nové výzvy z poloviny roku, jako: enormní zdražení všech vstupů, především ceny tkanin, mzdových nákladů a energie donutili společnost posoudit efektivitu každé devize zvlášť. Na základě toho firma musela rozhodnout o uzavření konfekční výroby.


2022: Pandemie a inflační tlaky stupňují, čelíme novým výzvám, jak zajistit dopravu zboží z Asie.
V plánech na tento rok máme zájem přidat do 200 nových produktů.

2023: Inflace 12%, my ale po celý rok držíme ceny při zemí. Bohužel musíme stěhovat firmu. Chirana půjde k zemi a my hledáme nové sídlo.

2024: Leden, převzali jsme nové prostory a zahájili stěhování firmy do Komořan a expedičního skladu Kunratic

Divize velkoobchod textilem se sídlem v Praze.