Historie firmy

1998 ... 2008

Založení společnosti OLEX-PRAHA s.r.o., se datuje do  srpna roku 1998.

První roky své existence se společnost zabývala správou nemovitosti a exportem a importem průmyslových výrobků do/z států bývalého SSSR.

2008 ... 2020

2009: Aktivní vstup do oblasti textilu, který odstartoval převzetím zavedené šicí dílny s provozovnou na severní Moravě od společnosti Autokredit s.r.o. a navázáním na dlouholetou tradici výroby pracovních a profesních oděvů. V době převzetí, převzatý podnik se potykal s problémem nadbytečných kapacit, který vyústil v době finanční krize k zastavení výroby, a problémy se splacením závazků.

2010: restrukturalizace výrobních kapacit, prodej nadbytečného majetku, finanční stabilizace výrobní části podniku.
Roční obrat firmy poprvé dosáhl částky 10 mln.Kč. Počet zaměstnanců se stabilizoval na 20 lidech.

2011: v tomto roce firma OLEX-PRAHA převzala pražský velkoobchod s textilní metráží společnosti NORDTEX CZECH s.r.o. a tím prohloubila svou angažovanost v textilním odvětví. V moment převzetí velkoobchod sčítal 4 stálé zaměstnance a 27 sortimentních bodů (plátna a kepry). 

2012: stály sortiment tkanin již tvoří 45 položek, skladové zásoby poprvé dosáhli výše 100.000 metrů tkanin, celkový počet zaměstnanců 24 a celkový obrat 25 mln.Kč

2013: stály sortiment tkanin překročil 50 položek, skladové zásoby poprvé dosáhli 150.000 metrů tkanin, a celkový obrat 35 mln.Kč

2014:  skladové zásoby poprvé dosáhli 170.000 metrů tkanin, rozšířili jsme sortiment o tkaniny do hotelového odvětví

2015: v tomto roce společnost výrazně investovala do obou divizí, byly pořízeny vlastní výrobní prostory ve Svobodných Heřmanicích okres Bruntál. 
Centrální sklad v Praze - Modřanech přestěhoval do nových, výrazně větších prostor, které dovolili rozšiřovat sortiment tkanin. Na konci roku jsme evidovali 145 skladových položek tkanin v našem velkoobchodním skladu.

2016: společnost pokračuje v rozšíření nabídky tkanin a navazujících služeb. Pořídili jsme převíjecí stroj a regálové systémy. Což dovolilo nám nabídnout službu: odvíjení na míru. Rozšířili jsme nabídku tkanin o dalších 100 produktů na 250 sortimentních bodů .

2017: v tomto roce stály sortiment tkanin poprvé překročil 400 položek, a skladové zásoby 500.000 metrů tkanin.

2018: založen on-line portál www.olex.cz pro velkoobchodní odběratele

2019: v tomto roce stály sortiment tkanin poprvé překročil 500 položek, na on-line portálu www.olex.cz přidána možnost objednávek pro maloobchodní odběratele, pokračujeme v digitalizaci výrobních a logistických procesů

2020: Ve velkoobchodní části nabízíme přes 500 druhů tkanin skladem. Zavadíme nové logistické a marketingové postupy, rozvíjíme webové služby. Dovážíme výrobky z šestí zemi Evropy a Asie. Náš sortiment pokrývá řadů odvětví, od hotelnictví a zdravotnictví až po technické textilie
v období první vlny koronovírové krize (Březen 2020) dodali jsme materiál pro výrobu 8 milionů bavlněných roušek

2021: V současné době společnost OLEX-PRAHA, zaměstnává tým 16 osob a spolupracovníků.
Předchozí pandemický rok ukázal, že rozhodnuti o maximální diverzifikaci produktů bylo správné, a že nehledě na krizi v oborech HORECA (Hotely, Restaurace, Cathering) a nedostatečného financování v oboru zdravotnictví, firma pokračuje v intenzivním rozvoji. 
V lednu jsme investovali do nových logistických kapacit, a v následujících měsících jsme investovali hodně času do rozvoje e-commerce.
V plánech na tento rok máme zájem přidat 200 nových produktů, a ještě více zpřístupnit on-line platformu pro retailové zákazníky.

Činnost společnosti je soustředěna do dvou samostatných divizí:

Divize velkoobchod textilem se sídlem v Praze a zastoupením na Slovensku.

Divize výroba textilní konfekce se sídlem ve Svobodných Heřmanicích okr. Bruntál.